in

IEEE EMBS Turkey Conference

Engineering in Medicine & Biology Society (EMBS) Dünya çapında geliştirilen mühendislik metodolojisini tıp ve biyolojiye uygulayan, bu amaçla insan yaşam kalitesini arttırmaya yönelik; mesleki gelişimi sağlama, mesleğe teşviki arttırma, teknik standartları belirleme, kişiler ile kurumlar arasındaki ağı genişletme ve geliştirme, biyomedikal mühendisliğinin ve sağlık teknolojilerinin gelecekteki gelişmelerini etkileyecek çalışmaları takip etme amaçlarıyla kurulmuş “Dünyanın en büyük biyomedikal mühendisleri topluluğudur.

97 ülkede 12000 üyesi olan EMBS; üyelerine, güncel bilgi ve fikirlere erişim olanağı sağlar. Bunu birden fazla disiplini bir araya getirerek paneller, konferanslar, teknik eğitim ve workshoplar aracılığıyla insanlara ulaştırır. EMBS güçlü bir potansiyele sahip, disiplinler arası ve pek çok projeyi gerçekleştirmeye elverişli bir topluluktur.

5-6 Mayıs 2018 tarihlerinde Türkiye’de üçüncüsü gerçekleşecek olan ve ev sahipliğini İzmir Katip Çelebi Üniversitesi‘nin üstlendiği “IEEE EMBS Türkiye Öğrenci Konferansı” Engineering in Medicine & Biology Society vizyon ve misyonunda da belirtildiği üzere “sağlık” ve “mühendislik” gibi iki çok kıymetli alanı bir araya getirebilmek ve bu alanda yapılacak çalışmalara katalizör etkisi sağlayabilmek için sağlık çalışanlarının yanı sıra diğer bilim dallarıyla ilgilenen kişilerin de katılımlarına olanak sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PROJENİZE IEEE’DEN ÖDENEK BULABİLİRSİNİZ

Dünyada Kodlama Hareketi ve IEEE TÜRKİYE SSP Etkisi