in

IEEEXTREME’de IEEE THKÜ Öğrenci Topluluğu göz doldurdu..

Bu hafta sonu bildiğiniz üzere IEEE THKÜ olarak IEEE XTREME 12.0 yarışmasına yaklaşık 20 kişi ile katıldık. Ekip olarak öncelikle gecesini gündüzüne katıp bu yarışmaya katılan herkese canı gönülden teşekkür ederiz.

Bu yarışmanın hazırlık süresinde ise büyük emeği geçen IEEE XTREME 12.0 Türkiye Elçisi Ozan Eğitmen’e ve Computer Society Başkanı Meva Akkaya’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Gurur verici olan ise Türkiye’de isim yapmış çoğu üniversiteden önde gelerek 73 takım içerisinde 4. olmamızdır! Ayrıca dünyada ise 4049 takımdan 328. olduk!

Topluluğumuza bu dereceleri getiren Aytek Arslan, Mehmet Taha Şahin ve Ozan Eğitmen’i tebrik eder, başarılarının daim olmasını dileriz.

Ayrıca süreç boyunca arka planda yarışmacı arkadaşlarımıza çeşitli sponsorluklarla destek olan Sponsorluk Komitesi Başkanı Onur Kağan Yılmaz’a ve ekibine de teşekkür ederiz.

“Müthiş bir adanmışlık yoksa muhteşem bir başarıda yoktur” -T. Robbins

Ayrıca derece yapan ekibe problemleri çözmekte yardımcı olan üyemiz Talha Kuran’a da teşekkürü bir borç biliriz.

Tüm IEEE XTREME 12.0 ekibini canı gönülden tebrik ederiz.

Written by IEEE THKÜ Öğrenci Kolu

IEEE Mühendisliğin yaratıcılık, geliştirme, bütünleştirme, paylaştırma işlevine , insanlığa yararlı bilimlere ve uzmanlık alanlarına katkıda bulunan kar amacı olmayan teknik bir mesleki organizasyondur. Tarihi gelişimine baktığımızda AIEE (Amerikan Elektrik Mühendisleri Enstitüsü) ve IRE (Radyo Mühendisleri Enstitüsü) topluluklarının birleşmesi ile 1963 yılında resmen kurulan IEEE, dünya genelindeki en büyük teknik organizasyonlardan birisidir. IEEE tüm dünyada Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği yayınlarının yaklaşık %25 ‘ini tek başına yayınlamaktadır; Aylık yayınlanan dergiler, kitaplar, standartlar, konferans notları, elektronik ürünler ve çeşitli medya ürünlerini yayınlama programı, Yılda 300 den fazla konferans, 700 den fazla standart geliştirme grupları, 39 Teknik Kurum ve bir Teknik Konsey. IEEE, üyelerinin hayat boyu süren öğrenim sürecinde onlara mesleki açıdan çok önemli yardımlarda bulunur. IEEE THKÜ Topluluğumuz, mühendisliğin yaratıcılık, geliştirme, bütünleştirme, insanlığa yararlı bilimlere ve uzmanlık alanlarına katkıda bulunmasına yardım eder ve sadece derslere girerek mühendis olunmayacağının bir kanıtıdır. Havacılık üniversitesi olmamızın da verdiği avantajla, IEEE Öğrenci Topluluğu katılımcılarını bir adım öteye taşımayı hedeflemektedir. Düzenlediğimiz ve düzenlemekte olduğumuz teknik geziler, eğitimler, konferans ve seminerlerle teknik yönümüzü geliştirirken; piknikler, geziler veya turnuvalar gibi etkinliklerle de sosyal yönümüzü geliştirmeyi hedeflemektedir.

UZAYIN İNSAN ÜZERİNE ETKİLERİ VE UYDULAR

9. Kariyer Gelişim Günleri