in

ITKK NEDİR?

IEEE Türkiye Kardeş Kollar Projesi, IEEE Türkiye’ deki kollar arasında karşılıklı bilgi paylaşımını ve iletişimi arttırmayı amaçlayan ve son yıllarda IEEE Türkiye Şubesi Öğrenci Kolları’nın, Türkiye’deki en önemli ve başarılı öğrenci ağı olmasını sağlayan projedir.

Peki biz bunu nasıl yapıyoruz?
Her kolun seçmiş olduğu ITKK Temsilcileri ile çalışır. Kolların bilgi paylaşımı yapmaları için ortam hazırlanır. Sene boyunca büyük etkinlikler yapmaya çalışır.

Bunlar dışında ITKK hem teknik hem sosyal hem de eğitici bir yapıdır. Her kardeşliğin bir teknik ve sosyal proje gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu sayede insanlar hem bağlantılarını, hem de teknik konularda bilgilerini geliştiriyor. Eğitici yanı ise dönem başlarında yaptığımız kamplar. Bu kamplarda hem eğitimleri alıyor, hem de ITKK oyunlarını ve dansını öğreniyoruz. Yani kısaca, öğrenirken eğleniyoruz.

En kısa yoldan açıklamak gerekirse; biz insanların birbirlerine bir merhaba demesini birbirleriyle iletişim kurmasını sağlıyoruz. Bunu sağlamak dışarıdan kolay gözükse de aslında zor bir iş yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Özgür Yazılım ve Gnu/Linux Sunumu

Situation Of A Name That Being Hope For Humanity