in

KİD’19 KADIN “İŞ” DERSE ’19

IEEE BAUN olarak bu yıl dördüncü kez KADIN “İŞ” DERSE’19 etkinliğimizi gerçekleştireceğiz.

Etkinliğimiz ile kadının mühendislik ve teknik iş sahalarında olmak üzere tüm iş sahalarında çalışmalarını, pozitif ve negatif yanlarını sektörün önde gelen firmalarından misafirimiz olacak konuşmacılarımızın tecrübelerinden yararlanarak erkek ve kadın öğrenci arkadaşlarımıza aktarımını sağlamayı amaçlamaktayız. Tecrübelerinden faydalanabileceğimiz birbirinden değerli konuşmacıların bizleri beklediği bu etkinliğe tüm Balıkesir Üniversitesi öğrencileri davetlidir.

Kadınların mesleği olarak görülmeyen, çalışma şartlarının ağır ve erkek ağırlığının fazla olduğu özellikle mühendislik ve teknik meslek alanlarında kadınlara pozitif ayrımcılığın ve teknik alanlarda okuyan kız öğrencilerin başarılı örnekler ile teşvik ederek kariyer hedeflerini desteklemek için ve kız öğrenci sayısının erkek öğrenci sayısına göre çok az olduğu teknik branşlarda okuyan kız ve erkek öğrencileri öncelikli hedef kitlemiz olarak görmekteyiz. Alanında uzman kadın ve erkek kariyer sahibi kişilerin sunumları ile karşılaştırmalar yaparak, erkek ve kadının aynı ortamda nasıl çalışabileceğini göstererek sosyal bilinci artırmayı da hedefliyoruz.

Alanında uzman konuşmacılarımızın katılımıyla “Ön yargıları beraber yıkmaya hazır mısınız?” 12 Mart 2019 Salı günü Mühendislik Fakültesi Amfisine bekliyoruz.

Etkinliğimizde özel fotoğraf sergimizle birlikte, sürpriz hediyelerimiz de olacaktır.

Facebook Etkinlik Sayfamız : Tıklayınız

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin ;

Instagram

Facebook

Twitter

Youtube

LinkedIn

2 Günde Şirket-i Alem

WIEVER | Women in Engineering Volunteers in Every Region