in

Türkiye’de ilk IAS Chapter IEEE THKÜ’den

IEEE THKÜ Industry Applications Society(IAS) Türkiye’de ilk Chapter kurulumunu tamamlayan IAS komitesi olarak resmen global ailesine katıldı.Bu gurur verici olaydan ötürü IAS Başkanımızı ve ekibini tebrik eder başarılarının daimi olmasını canı gönülden isteriz.

Peki IAS Nedir?IEEE Türkiye de bir ilk olan IEEE THKÜ IAS (Industry Applications Society) Chapter’ı endüstri, ticaret süreci ve ürünlerin geliştirilmesi, tasarımı, üretimi, verimlilik konularında ve uygulamasında görev alan bir komitemizdir. Bu alanlar hakkında öğrencilerin bilgi deneyim edinmesi için imkanlar oluştuma ve insan hayatını kolaylaştıracak tasarımlar, projeler ve girişimler yapmayı hedefliyor.

Written by IEEE THKÜ Öğrenci Kolu

IEEE Mühendisliğin yaratıcılık, geliştirme, bütünleştirme, paylaştırma işlevine , insanlığa yararlı bilimlere ve uzmanlık alanlarına katkıda bulunan kar amacı olmayan teknik bir mesleki organizasyondur. Tarihi gelişimine baktığımızda AIEE (Amerikan Elektrik Mühendisleri Enstitüsü) ve IRE (Radyo Mühendisleri Enstitüsü) topluluklarının birleşmesi ile 1963 yılında resmen kurulan IEEE, dünya genelindeki en büyük teknik organizasyonlardan birisidir. IEEE tüm dünyada Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği yayınlarının yaklaşık %25 ‘ini tek başına yayınlamaktadır; Aylık yayınlanan dergiler, kitaplar, standartlar, konferans notları, elektronik ürünler ve çeşitli medya ürünlerini yayınlama programı, Yılda 300 den fazla konferans, 700 den fazla standart geliştirme grupları, 39 Teknik Kurum ve bir Teknik Konsey. IEEE, üyelerinin hayat boyu süren öğrenim sürecinde onlara mesleki açıdan çok önemli yardımlarda bulunur. IEEE THKÜ Topluluğumuz, mühendisliğin yaratıcılık, geliştirme, bütünleştirme, insanlığa yararlı bilimlere ve uzmanlık alanlarına katkıda bulunmasına yardım eder ve sadece derslere girerek mühendis olunmayacağının bir kanıtıdır. Havacılık üniversitesi olmamızın da verdiği avantajla, IEEE Öğrenci Topluluğu katılımcılarını bir adım öteye taşımayı hedeflemektedir. Düzenlediğimiz ve düzenlemekte olduğumuz teknik geziler, eğitimler, konferans ve seminerlerle teknik yönümüzü geliştirirken; piknikler, geziler veya turnuvalar gibi etkinliklerle de sosyal yönümüzü geliştirmeyi hedeflemektedir.

IEEE KSÜ KAMP

İNTEK’18 İnovasyon Ve Teknoloji Günü 2018